Otázky a odpovědi

Hrozí při modeláži nehtů riziko?

 

Riziko při modeláži hrozí v případě, že jej provádí laik nebo nejsou dodržována některá pravidla. Nebezpečím je hlavně pilování a zdrsňování samotného nehtu při první aplikaci (případně při úpravách, kdy se nehet ulomil a musí být nahrazen novým). Zdrsnění povrchu nehtu musí být prováděno jemně, opatrně, nesmíte pociťovat bolest.

 

Stačí opravdu chvilička a nehet je k aplikaci připraven, proto navštěvujte speciálně vyškolené manikérky a designérky, nesnažte se o provádění nehtové modeláže doma či u kamarádky, která to „umí”.
Může se stát, že si poškodíte nehtovou ploténku a narušíte celý nehet.

 

Mohou se vyskytnou i plísně a léčba je velmi bolestivá. Při správně provedené modeláži a následném doplnění je přírodní nehtová ploténka v pořádku – není výrazně ztenčená nebo poškozená.


—————

Jak žít s umělými nehty ?

 

Jak zacházet s prodlouženými nehty?

 

 Vážené a milé klientky - v žádném případě si nesmíte myslet, že umělým zpevněním nebo prodloužením přírodních nehtů vaše problémy s nimi končí.
Prvních pár hodin po modeláži, někdy i celý den můžete mít pocit, že jsou vaše nehty příliš dlouhé a máte necitlivé prsty.

Při vaší první návštěvě doporučuji tzv. „přirozenou délku nehtů“ - odpovídá přibližně 3-4 mm délky volného okraje - špiček nehtů, zaručuje delší spokojenost se službou za kterou zaplatíte a větší pravděpodobnost dlouhé trvanlivosti „umělých nehtů“.

Materiál, který se nanáší na vlastní nehet je vysoce kvalitní, šetrný vůči přírodním nehtům.

I umělá hmota se dá neopatrným zacházením poškodit. V našem případě - zlomit.

Nedělejte věci zbrkle, vaše pohyby rukou by měly být elegantní.

 

Proto dávejte především p o z o r :

· na intenzivní tlak na některé nehty

· při úklidu použijte gumové rukavice, pozor především na mytí oken a okenních rámů (zvláště pozor na chlorové čistící přípravky jako je např. Savo)

· při razantním ždímání hadru na podlahu, při ručním praní prádla, při práci v kuchyni  (struhadlo, nože…)

· při zavírání dveří bez kliky

· naučte se brát veškeré věci plochou prstů (bříšky), nebo hranou prstů a ne špičkami nehtů

· při otevírání a zavírání šuplíků, skříní a dveří, využijte klouby prstů

· při použití kalkulačky - si pomáhejte tužkou, nebo klouby prstů

· při vyndávání předmětů z kapes úzkých sukní a kalhot – doporučuji raději svléknout a vysypat

· na používání nehtů při obouvání použijte obouvátko

· při stlaní a převlékání ložního prádla za matrace  použijte např. pravítko

· u auta na: otevírání dveří, tankování, prudké otáčení volantu, upravování sedadel, otevírání kapoty vozu, údržby auta, odstraňování námrazy, na těžko  dostupné předměty v nebezpečných skulinkách, si pomáhejte pevnějšími nástroji, např. pinzetou

· při sbírání drobných mincí, předmětů, otevírání řetízků, uzávěry náušnic - najděte si jiný systém (či partnera :-) )

· na mráz v zimním období - noste dostatečně teplé rukavice, hmota namrzá!

 

Co jde těžko s umělými nehty:

 

 · vyndávat mince z pojízdných nákupních vozíků

· vyndat bankovní kartu z bankomatu, v případě, že ji dostatečně nevysune ven

· vyndat parkovací kartu z automatu pokud máte velmi dlouhé nehty

· ovládat některé mobilní telefony, fotoaparáty i kamery

· sebrat jehlu ze země, drobné ploché předměty - mince

 

 Před náročnějšími úkony se raději domluvme na zkrácení délky nehtů, pomůže i několik mm než se objednávat na zbytečné opravy.  

 

 Nezapomeňte, že nehty neustále rostou, proto se včas objednejte na doplnění po době, kterou vám doporučím. Nejčastější interval mezi doplněním je 3-5 týdnů, zákaznice s menšími nehty a nehty modelovanými na okousaná lůžka chodí na doplnění i po 14 dnech.

Nebojte se požádat o tvar a délku, jaká vyhovuje vám, nelepte případné odchlipy obyčejným vteřinovým lepidlem, mohla byste si poškodit nehet, či v krajním případě přivodit plísňové onemocnění.

 

 

Gelové i akrylové nehty můžete odlakovávat a lakovat jakýmkoliv bezacetonovým odlakovačem a lakem. Je možné se kdykoliv objednat na zdobení nehtů pro zvláštní příležitosti (plesy, svatby, večírky atd.) a také na opravy.

Moje práce odpovídá požadavkům kladeným ve světě nail-designu na maximální trvanlivost vámi zaplacené služby. Modelovací materiály splňují předpisy o ochraně spotřebitele, vyhovují českým hygienickým předpisům a nezpůsobují alergické reakce.

Přeji vám mnoho příjemných zážitků s perfektně upravenými nehty.


—————

Jaké jsou nemoci nehtů?

Nemoci a poruchy nehtů

 

Infekci a onemocnění nehtů může dojít mnoha způsoby. Pokud jde o vážné poškození, navštivte kožního lékaře!

 

Plísňová a kvasinková infekce

Tyto infekce postihují horní vrstvu kůže. Spóry se obvykle množí podél okrajů nehtů a některé infekce vyvolané mikroskopickými houbami pronikají rankami v kožních záhybech. Obvykle mají zelené nebo žluté zbarvení a působí na tkáň a tvar nehtu, protože spotřebovávají keratinové proteiny nehtové ploténky. Jak se infekce rozvíjí, nehet může tmavnout měnit barvu, stávat se ztluštěným a drolivým.

Prvním krokem k účinnému odstranění problému je správná diagnóza. Rozvoj plísní podporuje nedostatečná hygiena. Prodavají se různé protiplísňové výrobky na nehty díky nímž se dá plíseň léčit. Jestliže problémy přetrvávají navštivte kožního lékaře. Rozhodně se důsledně vyhněte okusování nehtů, riziko infekce tím jenom zvyšujete.


 

Kontaktní dermatitida

Tento pojem označuje alergické reakce na určité látky, které se dotkly kůže. Projevuje se svěděním, zrudnutím a suchostí. Když postihne nehty a okolní kůži, je pravděpodobně způsobena dráždidly, jako jsou adheziva, monomery nebo barviva používaná k upevnění akrylových nehtů. Přestaňtě používat dráždivou substanci a v případě, že si nejste příčinou jisti, navštivte kožního lékaře.


 

Deformace nehtové ploténky

Nehtová ploténka, která má tvar lžičky a je bílá nebo neprůhledná, je často výsledkem věku, ale také může naznačovat obecný medicínský problém jako ekzém, nádory, chudokrevnost, nebo chronickou infekci. Nejčastěji jsou postiženy ukazováček, prsteník a prostředník, Ošetřujte napadené nehty opatrně, protože nehtová ploténka je křehká.


 

Hematom

Hematom (nebo zhmoždělý nehtet) je stav, při němž se mezi nehtovou ploténkou a nehtovým lůžkem vytvoří krevní sraženina. Přechází od tmavě rudé po červenou a v některých případech se nehtová ploténka oddělí a je infikována. Nový růst závisí na rozsahu poškození. K hematomu obvykle dojde prudkým úderem, ale může to být i následek špatně padnoucí obuvi.

 

 

 

Koilonychie

 Nemoc je známá jako lžičkovité nehty a vzniká z nedostatku železa. Nehet je tenký, konkávně prohnutý a někdy u něj dojde k vyzdvižení okrajů. Navštivtě raději praktického lékaře, neboť náhlá změna tvaru může ukazovat na vnitřní zdravnotní probémy.


 

Melanonychie

Onemocnění se obvykle projevuje vertikálními pigmentovými hnědými nebo černými proužky či nehtovými "mateřskými znaménky" které se tvoří v  "mateřské" hmotě nehtu. Tato náhlá změna nehtové ploténky může indikovat zhoubný nádor nebo poruchu, která vyžaduje lékařské vyšetření.


 

Onychatrofie

 Je známá rovněž pouze jako atrofie a jde o úbytek nehtové ploténky. Nehty ztrácejí lesk, smršťují se a někdy dokonce odpadnou. Probém může být způsoben zraněním nebo vnitřním onemocněním, stejně jako dědičným faktorem či nedostatkem ve výživě.


 

Onychauxis

Onychauxis neboli hypertrofie je zbytnění nehtu - nehtová ploténka se ztluštuje a vyklenuje. Postižení je obvykle způsobené vnitřní nerovnováhou, lokální infekcí. Nehet opilujte a vyleštěte do hladka.


 

Onychogrypóza

Při tomto onemocnění je nehtová ploténka tlustá a drápovitá, zakřivená dovnitř a někdy přesahuje špičku prstu.  Nejčastější příčinou bývá úraz, jehož následkem ploténka bolestivě bodá do nehtového lůžka. Odstranění původce bolesti vyžaduje chirurgický zákrok.


Lupénka

Toto kožní onemocnění je charakterizováno kruhivými, rudými suchými skvrnami a ložisky pokrytými stříbrnými šupinkami. Jestliže postihne nehtovou plotenku, nehet se pokryje důlky, je suchý, může změnit barvu a oddělit se od nehtového lůžka. Ve vážných případech může dojít ke kompletnímu rozpadu ploténky. Pokud lupénka zasáhne Vaše nehty, porad´te se o ošetřování s kožním lékařem.


Pterygium

Tento obecný pojem pro přerůstání se vztahuje k abnormálnímu růstu kůžičky přes nehtovou ploténku. Obvykle je způsobena poraněním "mateřské" hmoty nehtu a může vyústit dokonce ve ztrátu nehtu.


Oddělení nehtu od lůžka

Jestliže se nehet odděluje od lůžka, může to být způsobeno úrazem nebo poruchou štítné žlázy, ale většinou zůstává příčina tohoto stavu neznámá. Oddělený nehet velmi opatrně odstříhněte.


—————